מהו מטבע ריפל XRP

Ledger Nano X - The secure hardware wallet

מערכת כספית מבוזרת

ריפל, במקור RipplePay נוצר בשנת 2004 על מנת לייצר מערכת כספית מבוזרת, שתאפשר העברת תשלומים בצורה מקוונת ומאובטחת בין אנשים. בשנת 2012 הוקמה חברת OpenCoin, בהמשך Ripple Labs Inc, שפיתחה את הפרוטוקול ויצרה את המטבע שאנו מכירים כיום XRP. ריפל גייסה השקעות מקרנות סיכון גדולות ויש לה שיתופי פעולה עם מאות מוסדות פיננסיים מובילים בהם בנקים אמריקאים, אירופיים ויפניים. מטבע ריפל XRP הציג צמיחה אדירה בשנים 2017 ו 2018 והגיע למקום הרביעי עם שווי שוק של יותר מ 8 מיליארד דולר, על פי אתר Coinmarketcap.

נכס ביניים למסחר

XRP הוא שמו של המטבע שמייצרת חברת ריפל. המטבע הדיגיטלי מהווה נכס ביניים למסחר בין סוגים שונים של מטבעות על גבי הפרוטוקול של ריפל. מוסדות בנקאיים יכולים למעשה לאמץ את הפרוטוקול של ריפל מבלי לעשות שימוש במטבע XRP. המטבע אמור לשמש לפתרון בעיית נזילות של מוסדות פיננסיים. חברת ריפל מציעה ללקוחותיה לעשות שימוש בנכס דיגיטלי במקום להחזיק ביתרות מטבע. כך במקום להעביר 1000 יורו ממוסד באירופה למוסד בארה"ב לדוגמא, הבנק האירופאי יוכל להמיר את 1000 היורו ל XRP, להעביר אותם לבנק בארה"ב והבנק האמריקאי ימיר אותם שוב לדולרים. העסקה תהיה מהירה וזולה יותר.

במה ריפל שונה מביטקוין

ריפל הוא פרוטוקול, לא מטבע. הוא פרוטוקול מבוזר של קוד פתוח שאמור על פי החזון להיות הבסיס לעסקאות בנקאיות של מטבעות דיגיטליים ומטבעות פיאט. ריפל מבוסס על common shared ledger, כלומר על מאגר נתונים מבוזר שבו מאוחסן המידע על העסקאות.

האלגוריתם של ריפל יודע לחשב את שער החליפין הזול ביותר עבור הלקוח הרוצה להמיר מטבע או סחורה, וכן לבצע את ההמרה בשניות. לכן, הלקוחות הטבעיים של ריפל הם בנקים וחברות פיננסים. הפרוטוקול אמור לאפשר להם לפשט מסחר, בעיקר מסחר במט"ח. לריפל יש עמלות נמוכות מאוד עבור כל טרנזאקציה.

XRP, מציע שני יתרונות מרכזיים על פני מטבעות אחרים, הראשון הוא זמן ביצוע של פחות מ-4 שניות לעומת כשעה במקרה של ביטקוין. היתרון השני, נוגע לנושא הנקרא scalability. מטבע הביטקוין מאפשר ביצוע של עד 7 עסקאות בשנייה. ריפל לעומתו מאפשר ביצוע של 1,500 עסקאות בשנייה.

שווי שוק של מטבע ריפל

בניגוד לרוב המטבעות הדיגיטליים, מרבית המטבעות, כמאה מיליארד סה"כ , נוצרו לפני ההשקה שלו ולכן לא ניתן לכרות אותם. מתוך 100 מיליארד המטבעות מרביתם מוחזקים בידי חברת ריפל אשר משחררת אותם בהדרגה לשוק.

מדריך קניית ריפל

לחצו כאן למדריך רכישת ריפל בבורסת קראקן. לאחר הרכישה מומלץ להעביר את המטבעות לארנק בשליטתכם.

ארנקים מומלצים לשמירת ריפל

Ledger nano S
ארנק חומרה קר, מציע רמת אבטחה גבוהה ותומך במגוון מטבעות. לחצו כאן לסקירה מקיפה של הארנק.

Coinpayments
ארנק חם, מאובטח ע"י BitGo. תומך בעשרות מטבעות שונים. לחצו כאן.

GateHub
ארנק XRP פשוט לשימוש. תומך במספר מוגבל של מטבעות. לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button דילוג לתוכן