סקירת ארנק לביטקוין לדג'ר ננו אס Ledger Nano S

Ledger Nano X - The secure hardware wallet

ארנק Nano S הוא ארנק החומרה המתקדם ביותר נכון להיום. הוא מציג תכונות שעולות אפילו על הארנק המוביל בשוק, TREZOR.

ניתן לחבר את ה Nano S לכל מחשב או סמארטפון אנדרואיד, וכן לתפעל אותו באופן עצמאי מכיוון שהוא מכיל מסך. העובדה שלדג'ר הוסיפו לדגם זה מסך היא עליית מדרגה ברמת הבטיחות של הארנק, ועל-כך בהרחבה בהמשך. נכון לזמן כתיבת הסקירה מחירו של הננו הוא 79 יורו.

מדוע צריך ארנק חומרה לביטקוין ואלטים

הסיבה העיקרית שמומלץ לאחסן Bitcoin ומטבעות קריפטו בארנק חומרה היא שמדובר באחסון אופליין, המנותק מרשת האינטרנט והרחק מידם של האקרים. אחסון המפתחות הפרטיים על מכשיר סלולרי או מחשב, המחוברים לרשת האינטרנט, חושפת אותם לצד שלישי והתוצאה תהיה אובדן מוחלט של המטבעות שלכם.
בנוסף, כאשר ארנק Ledger Nano S אינו מחובר למחשב הוא מנותק.

***זהירות: ארנקי ביטקוין פרוצים נמכרים באיביי! לא מומלץ לרכוש ארנק Ledger מאתר ebay או מגורם אחר שאיננו החנות הרשמית של החברה. שימו לב כי רכישת ארנק לדג'ר או כל ארנק חומרה מאדם פרטי יכולה להסתיים באיבוד כל המטבעות שלכם ***

מה מכילה הקופסה של Ledger Nano S

הלדג'ר ארוז בקופסה קטנה אטומה בניילון ומכיל את הפריטים הבאים:
– את הארנק עצמו. גוף המכשיר עשוי פלסטיק ומוגן על ידי כיסוי מתכת.
– כבל מיקרו USB / micro USB cable
– רצועת נשיאה וטבעת
– דף נייר לרישום הסיד seed של הארנק

*** המארז של Ledger Nano S מגיע אטום. אם המארז נראה פגום מומלץ לא לעשות שימוש במכשיר ויש להחזיר אותו לחברה ***

כפתורי השליטה של Ledger Nano S

לננו יש שני כפתורי שליטה פיזיים בצד המכשיר. הכפתורים מוסיפים אלמנט נוסף של אבטחה מכיוון שבכדי לאשר תשלום עליכם ללחוץ עליהם פיזית, פעולה שהאקר איננו יכול לבצע. בנוסף הכפתורים משמשים כדי להיכנס ולצאת מתוך תפריטים או לאשר בחירה על ידי לחיצה סימולטנית על שני הכפתורים.

פין קוד (PIN Code) של Ledger Nano S

פיצ'ר נוסף המוסיף לאבטחה של Ledger Nano S הוא קוד אבטחה בן ארבע ספרות שיש להזין בהגדרה הראשונית של המכשיר. אם הארנק ייפול לידיים לא נכונות הפריצה אליו תהיה קשה יותר ולכם יהיה זמן לגבות את הארנק ולהעביר את המטבעות. מומלץ לבחור קוד קשה לפיצוח (לא 1234 או 0000).

מחרוזת גיבוי (recovery phrase) של Ledger Nano S

הארנק מייצר מחרוזת גיבוי שהיא למעשה גיבוי שלם של הארנק. עליכם לשמור גיבוי של המחרוזת במקום בטוח שכן צד שלישי שיש לו גישה למחרוזת יכול לשחזר את הארנק שלכם ולקבל גישה למטבעות.

מדוע עדיף ארנק ביטקוין הכולל מסך

בארנק ביטקוין לדסטקופ, או ארנק ביטקוין לסלולר מחרוזת הגיבוי מאוחסנת אונליין וניתן להציגה על המסך בכל עת. מה שיוביל כאמור לאבדן פוטנציאלי של המטבעות שלכם אם צד שלישי יקבל גישה למכשירים או יפרוץ אליהם.
לעומת זאת, מחרוזת הגיבוי שלedger Nano S מוצגת אך ורק על גבי המסך, כלומר אופליין.

אילו מטבעות נתמכים בארנק Ledger Nano S

נכון לזמן כתיבת סקירה הארנק תומך בעשרות מטבעות וטוקנים, ביניהם BITCOIN, BITCOIN CASH, BITCOIN GOLD, ETHEREUM, LITECOIN , DOGECOIN, ZCASH. לרשימת המטבעות המלאה של ארנקי לדג'ר.

פיצ'רים נוספים בארנק ביטקוין Ledger Nano S הם קביעת רמת הבהירות של המסך, סיבוב מסך וקבצי עזרה.

הגדרה ראשונית של ארנק ביטקוין Ledger Nano S

תהליך ההגדרה הראשוני של הארנק פשוט יחסית.
כפתורים ימני ושמאלי יאפשרו לכן לנווט קדימה ואחורה ולאשר את הבחירה.
לאחר שתיעלם הודעת הפתיחה הראשונית בחרו את האופציה הגדר כמכשיר חדש configure as new device.
בחרו פין קוד עד שמונה ספרות.

הכפתור הימני מעלה את ערך הספרה והכפתור השמאלי מוריד, לאחר שהגעתם למספר הרצוי לחיצה על שני הכפתורים תאשר את הספרה שבחרתם ותעביר אתכם לספרה הבאה ברצף.

לאחר שבחרתם ואישרתם את הפין קוד כולו, על ידי לחיצה על שני הכפתורים סימולטנית לאישור המכשיר יעבור לתהליך אישור הסיד.

המכשיר יציג רשימה בת 24 מילים. העתיקו את כל הרשימה באופן מסודר לפתקית המצורפת בערכה של המכשיר או למקור אחר.

*** שימו לב כי המכשיר לא מגיע עם רשימת מילים קיימת! אלא מייצר את הסיד בתהליך ההפעלה הראשוני. אם רכשתם את המכשיר מצד שלישי ולא מהחנות הרשמית, וקיבלתם רשימת מילים קיימת זהו ככל הנראה ניסיון לבצע גנבה מתוחכמת של המטבע שלכם. לאחר שתעבירו לארנק את המטבעות שלכם, הגנב ישתמש בסיד הקיים בכדי לשחזר את הארנק ולהעביר את המטבעות לכתובת אחרת ***

הקפידו להעתיק את המילים במדויק וכן בסדר בו הן מופיעות. המילים יופיעו אחת אחרי השנייה. הקפידו לשמור את הרשימה שכן היא האמצעי היחיד לגיבוי החשבון שלכם במידה והמכשיר אבד או נפגם.

כעת תתבקשו לאשר מספר מילים מתוך הרשימה. למשל תישאלו מהי מילה מספר 14, ואז תצטרכו לנווט בעזרת הכפתורים (ימינה ושמאלה) למילה מספר 14 ברשימה ולאשר את הבחירה (לחיצה סימולטנית). אם טעיתם תוכלו לנסות שוב.

הפעלת Ledger Nano S באמצעות אפליקציית כרום

לאחר אישור המילים הארנק מוכן לשימוש.ראשית, הורידו את מנהל האפליקציות של לדג'ר. המנהל יאפשר לכם להוסיף ולגרוע ארנקים למטבעות השונים שהארנק תומך בהם. שימו לב כי קיימת מגבלת אחסון במכשיר ולעתים תיאלצו למחוק ארנק אחד בכדי לפנות מקום לארנק. זה לא אומר שהמטבעות שלכם יעלמו, אלא שלא תוכלו לראות אותם באפליקציית כרום. לאחר מכן הורידו את אפליקציית ארנק ביטקוין שתאפשר לכם גישה לביטקוין ואלטים. קישור להורדות.

לאחר תהליך הגדרה קצר תוכלו להפעיל את אפליקציית הארנק. בארנק הפיזי עצמו בחרו את ארנק ביטקוין על ידי לחיצה על סמל הביטקוין.

אפליקציית הכרום תציג מסך כניסה. בחרו ביטקוין או ביטקוין קאש, אם כבר חילצתם את הביטקוין קאש שלכם.

כעת יוצג מסך בחירת סוג כתובת LEGACY / SEGWIT. אם אינם בטוחים הקלידו על הכפתור השמאלי האפור "אינני יודע".

כעת יוצג מסך הניהול הראשי של האפליקציה. ניתן לראות את היתרה הכוללת, יתרה בכתובות שונות. לערוך הגדרות וכמובן לשלוח ולקבל ביטקוין.

ledger-nano-s משלוח ביטקוין באמצעות אפליקציית כרום

הפעילו את אפליקציית הכרום. חברו את הארנק למחשב. הזינו את הפין-קוד. בחרו ואשרו את אייקון הביטקוין בארנק עצמו על ידי לחיצה סימולטנית על שני הכפתורים.

כעת יוצג מסך הניהול הראשי של האפליקציה. ניתן לראות את היתרה הכוללת, יתרה בכתובות שונות. לערוך הגדרות וכמובן לשלוח ולקבל ביטקוין.

לחצו על כפתור שלח SEND. בחלון הפופאפ מלאו סכום/כמות למשלוח. בשורה מתחת הדביקו את כתובת הארנק המקבל. בחרו את סוג/גובה העמלה. בדקו את הנתונים היטב ולחצו על שלח SEND.

שימו לב: הביטקוין עדיין לא נשלחו! בכדי לחתום את הפעולה יש לאשר אותה בארנק הפיזי עצמו. במסך של הארנק תופיע סיכום העסקה. בדקו את הנתונים היטב ואשרו את הפעולה סופית על ידי לחיצה על הכפתור הימני (סימן וי). כעת תוכלו לעקוב אחר סטטוס העסקה במסך הראשי. תוכלו גם לנתק את המכשיר ללא דגאה, ולעקוב אחר קבלת האישורים בבלוקצ'יין.

האצת ביצוע העסקה

תוכלו להאיץ את משלוח המטבעות על ידי הגדלת סכום העמלה. במסך הראשי לחצו על סטטוס העסקה המתבצעת. בחלון הפופאפ לחצו על סימן הברק.

ledger-nano-s קבלת ביטקוין באמצעות אפליקציית כרום

הפעילו את אפליקציית הכרום. חברו את הארנק למחשב. הזינו את הפין-קוד. בחרו ואשרו את אייקון הביטקוין בארנק עצמו על ידי לחיצה סימולטנית על שני הכפתורים. כעת יוצג מסך הניהול הראשי של האפליקציה. ניתן לראות את היתרה הכוללת, יתרה בכתובות שונות. לערוך הגדרות וכמובן לשלוח ולקבל ביטקוין.

לחצו על כפתור קבל, RECEIVE. בחלון הפופאפ העתיקו את כתובת הביטקוין שלכם. זוהי הכתובת אליה ישלח הביטקוין שלכם. שלחו אותה לצד שלישי שאמור להעביר לכם מטבע.

זהירות: ארנקי ביטקוין פרוצים נמכרים באיביי

זהו פוסט שמכה גלים כבר זמן רב. משקיע במטבע דיגיטלי איבד את כל חסכונותיו לאחר שרכש ארנק חומרה לדג'ר מאתר איביי ולא מאתר החנות הרשמית.

הארנק המקורי מייצר את רשימת המילים, הסיד seed של הארנק, בעת תהליך ההפעלה הראשוני. גנב המטבעות המתוחכם הפעיל ככל הנראה את הארנק והעתיק את הסיד לדף גירוד מזוייף, כדי לשוות לו אמינות. יש לציין כי הארנק איננו משווק בשום צורה עם דף גירוד אם עם רשימת מילים קיימת וכל דף שחזור שאיננו דף ריק הוא מסמך מזויף.

הלקוח קיבל את הארנק, גירד את הדף וחשף את הסיד הקיים, אשר היה ידוע כבר למוכר. כשבוע ימים לאחר הקנייה הלקוח התמים גילה כי צד שלישי, סביר להניח המוכר, העביר את כל המטבעות שלו לכתובת חדשה.

נציין כי זו לא הפעם הראשונה שאנשים מתריעים בפורומים על נסיונות של מוכרי ארנקים לבצע את ההונאה הזו.

זהו קישור לפוסט המקורי.

כך נראה דף שחזור הסיד המזוייף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button דילוג לתוכן